Direkt zwei 2 (B1), Учебник по немски език за 8. клас, 2009 (употребяван)

Учебник за 8. клас – Direkt zwei – ниво 2 (B1)

Издателство: Клет (Klett)

Автори: G. Motta и др.

Година на издаване: 2009

24.43 лв.

Описание

Учебникът подготвя за изпита Zertifikat Deutsch

Учебната система по немски език е разработена съгласно учебния план на МОН за 8. подготвителен клас с интензивно изучаване на немски език, който е въведен през учебната 2009 – 2010 г. Учебникът е разработен така, че и ученици, и учители лесно да се ориентират в учебния материал. Ясни цели за постигане са поставени в началото на всеки урок, а прегледната структура с цветни карета и раздели осигурява бързото ориентиране. Включените материали са представени чрез актуални за осмокласниците теми, така че ученето да бъде приятно и същевременно ефективно за тях. А преговорни раздели осигуряват проследяването на напредъка на учениците. С помощта на страниците за преговор е лесно да бъде проведена активна проверка на знанията и дори предотвратяване на пропуските в овладяването на учебния материал. Това обаче съвсем не е единственото предимства на „Direkt“, което е в полза на ефективната подготовка по немски.

Основни предимства на учебника:

    • учебният материал включва автентични текстове и разглежда теми, актуални за осмокласниците;
    • карета „Phonetik“ акцентират върху правилното произношение и интонацията;
    • редовните преговорни раздели проверяват знанията и проследяват максимално често напредъка на учениците;
    • при много от упражненията в учебника са направени препратки към задачи в учебната тетрадка за допълнителна практика;
    • проектни раздели стимулират учениците да използват активно езика и постепенно да придобият увереност;
    • раздел „Blitz: Grammatik“ в края на всеки урок обяснява граматиката от урока чрез двуезична концепция (на български и немски), което позволяват дори на по-слабите ученици бързо да се ориентират и да овладеят новия граматичен материал;
    • специализирани раздели „Fertigkeits training“ акцентират върху практиката на уменията четене с разбиране, писане, слушане с разбиране и говорене, необходими за изпита по немски след 8. клас и за сертификатния изпит „Zertifikat Deutsch“.
    • речник в края на учебника представя думите от всеки урок и значението им на български език.